Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je to LKH ???

 L (ligový) K (koeficient) H (hráče)

LKH, nebo-li ligový koeficient hráče, máte možnost najít jako první hodnotu ve statistikách ligových hráčů, které jsou ve všech soutěžích a u všech týmů, ve kterých se využívá podrobná evidence ligových utkání.

LKH je číslo určující kvalitu a hráčů konkrétních soutěží. Zohledňuje nejen schopnost hráče vítězit v zápasech, ale i jeho um v průběhu jednotlivých zápasů.

Každý evidovaný statistický údaj má svoji bodovou hodnotu. Součet těchto bodů je dělen počtem legů, který hráč odehrál. Koeficient je tedy vždy zprůměrován na jeden leg.

Podstatné ovšem je, že koeficient je přidělen pouze hráčům, kteří mají odehráno alespoň 50% z možných ligových zápasů jednotlivců. Tzn., že v tabulce hráčů jsou nejdříve řazeni hráči s přiděleným koeficientem, za nimi pak následují hráči bez koeficientu Tedy hráči, kteří odehráli méně než 50% z možných zápasů. Tito jsou pak řazeni podle procentuální úspěšnosti v zápasech.

S koeficientem hráče pracují v Jihočeském kraji zhruba 10 let. LKH proto vcelku logicky vychází právě z jejich zkušeností a principů. Nikoliv však ve 100%. Tou zásadní úpravou je bodové ohodnocení za vítězství v zápase, které v JČ nevyužívali. Úspěšnost hráče je odvislá především z vítězství v zápase, proto toto doplnění, které hodnotu koeficientu objektivizuje. Dále bylo zjednodušeno ohodnocení za zavření. Hodnotí se zavření v kole a neřeší se již, kterou šipkou to v daném kole bylo. Třetí významnější změnou, byť vlastně kosmetickou, je přidání jedné nuly k bodovým hodnotám, aby se v hodnotě  LKH pracovalo pouze s 1 desetiným číslem.

Vedení statistiky včetně koeficientu je možné evidovat v utkáních hraných na 18, resp. na 19 zápasů. A to nejen pro hru 501, ale i 301.

Bodová hodnota jednotlivých evidovaných položek:

Náhozy (platí pro 501 i 301)

95+ = 10 bodů
133+ = 20 bodů
170+ = 30 bodů

Zavření 501 (v závorce ekvivalent pro hru 301)

6. kolo (4. kolo) = 40 bodů
5. kolo (3. kolo) = 80 bodů
4. kolo (2. kolo) = 120 bodů
3. kolo (ve 301 nemá ekvivalent) = 200 bodů

Vítězství (platí pro 501 i 301)

v legu = 50 bodů
v zápase = 70 bodů

 

POZOR - veškerá výše uvedená evidovaná data se týkají výhradně ligových zapasů jednotlivců. NÁHOZY, ZAVŘENÍ A VÝHRY V ZÁPASECH DVOJIC SE DO STATISTIK NEZAPISUJÍ !!! 

 
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2022 >>


Statistiky

Online: 4
Celkem: 97031
Měsíc: 3443
Den: 122